Deweloperzy Kraków

Transtolbud Piekutowski Sp. z o.o.

Transtolbud Piekutowski Sp. z o.o.

Prato Development

Prato Development

GESIN

GESIN

ResHouse

ResHouse

Property Partner Investments

Property Partner Investments

DDM Invest

DDM Invest

Palladio Cieszyńska 9 Sp. z o.o.

Palladio Cieszyńska 9 Sp. z o.o.

So!Invest

So!Invest

Vento Capital Group

Vento Capital Group

Pierlex Development

Pierlex Development

Euro-Fenetre Sp. z o.o.

Euro-Fenetre Sp. z o.o.

Elara

Elara

Spółka Dom

Spółka Dom

Primo Nieruchomości

Primo Nieruchomości

SunStreet Investment Sp. z o.o.

SunStreet Investment Sp. z o.o.

Royal Invest

Royal Invest

Megapolis

Megapolis

Instal Kraków

Instal Kraków

Krakowskie Biuro Inwestycyjne sp. z o.o. sp. k.

Krakowskie Biuro Inwestycyjne sp. z o.o. sp. k.

Celino sp. z.o.o

Celino sp. z.o.o

Tuchowska Apartamenty sp.z.o.o

Tuchowska Apartamenty sp.z.o.o

DOMNB

DOMNB

Monea Properties

Monea Properties

Tadkar

Tadkar

Jak znaleźć dobrego dewelopera w Krakowie?

Krakowski rynek mieszkaniowy jest bardzo trudny i wymagający. Dlaczego tak jest? Otóż Kraków jest drugim co do wielkości miastem w Polsce, dlatego też nikogo nie dziwi, że popyt na mieszkania w tej części kraju jest ogromny. Z racji tego, że w mieście tym spotkać można nie tylko rodowitych mieszkańców Krakowa, ale też turystów, studentów, czy osoby przybywające tu w celach zarobkowych, oferta deweloperska musi być naprawdę bardzo zróżnicowana. Deweloperzy w Krakowie stoją, więc przed niemałym wyzwaniem, bowiem sprostanie tak licznym wymaganiom potencjalnych Klientów wymaga od nich dużych nakładów pracy, otwartości i kreatywności.

Z racji tego, że Kraków jest miastem o bardzo dużej powierzchni, lista firm deweloperskich, działających w tym miejscu jest naprawdę bardzo długa. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy deweloper w Krakowie działa tak samo solidnie i prężnie. Niestety nie brakuje tu firm, które świadczą usługi przeciętnej, jakości. A nawet takich, które działają w nieuczciwy sposób. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na zakup nieruchomości, warto jest wybrać dobrego dewelopera. Co znaczy dobry deweloper? Przede wszystkim taki, który wywiązuje się z warunków umowy, dotrzymuje wskazanych w umowie terminów i nie umieszcza w dokumentach klauzul, które nie są zgodne z prawem. Dobry deweloper to taki, który działa w transparentny sposób, tak by obie strony umowy mogły być zadowolone z przedsięwzięcia.

Dobry deweloper odpowiada także w pełni za wykonawców robót budowlanych, potrafi tak dobierać ekipę, żeby prace budowlane zostały ukończone w określonym terminie. Niestety obecnie wielu inwestorów decyduje się zatrudniać tanią siłę roboczą, co może mieć dla nabywców przykre konsekwencje. Bardzo istotną kwestią jest także to, czy Klient ma możliwość swobodnego kontaktu z deweloperem. W Krakowie z racji dużego popytu część deweloperów ma problem z terminowym informowaniem inwestorów o wszystkim, co dzieje się z ich budową. Z wieloma z nich także kontakt jest mocno utrudniony.

Kraków – deweloperzy o dużej wiarygodności

Lista deweloperów w Krakowie jest bardzo długa. Zatem, w jaki sposób kupujący mają znaleźć tego, który jest wiarygodny? Któremu z nich warto powierzyć swoje fundusze? Na pewno dużą wiarygodnością odznaczają się najwięksi deweloperzy, którzy mają już na swoim koncie kilka ukończonych inwestycji. Nie oznacza to jednak, że mniejsi deweloperzy w Krakowie są na straconej pozycji. Obecnie niemal każdego dewelopera można dość dobrze zweryfikować i na podstawie zebranych informacji podjąć decyzję o zakupie. Jak zatem sprawdzić dewelopera w Krakowie?

Firmy deweloperskie o ugruntowanej pozycji rynkowej mają na swoim koncie wiele zrealizowanych inwestycji. Ich transparentność potwierdzają także liczne pozytywne opinie inwestorów. Tak naprawdę im więcej zrealizowanych inwestycji na koncie dewelopera, tym lepiej. Warto jednak pamiętać o tym, że tacy deweloperzy w Krakowie mogą mieć nieco wyższe ceny, lub też ograniczoną dostępność wolnych lokali. Mniejsze firmy deweloperskie są także dobrym rozwiązaniem, pod pewnymi warunkami. Jeśli decydujemy się na zakup nieruchomości od małego przedsiębiorcy, warto jest bardzo dokładnie zweryfikować kilka istotnych kwestii. Dzięki dokładnej weryfikacji, unikniesz wielu stresujących sytuacji oraz zminimalizujesz ryzyko, że wybrany przez Ciebie deweloper upadnie. Co sprawdzić?

Deweloper Kraków – czego wymagać od dewelopera?

Kraków jest niezwykle dużym miastem i dobrym rynkiem nie tylko dla uczciwych deweloperów. Duża anonimowość sprawia, że w tym mieście doskonale rozwijać się mogątakże nieuczciwe praktyki deweloperskie. Dlatego też, gdy już wybierzemy dewelopera, warto jest poprosić go o kilka dokumentów, które pozwolą nam bardzo szybko zweryfikować jego wiarygodność.

Przede wszystkim każdy deweloper ma obowiązek przedstawienia kupującym prospekt informacyjny. Czym jest prospekt informacyjny? Jest to integralną częścią umowy deweloperskiej. Inwestorzy, którzy zamierzają zawierać umowy z nabywcami przed wybudowaniem nieruchomości, mają obowiązek przedstawić im ten dokument. Znajdują się w nim wszelkie niezbędne informacje na temat samego dewelopera, inwestycji oraz o oferowanym lokalu. W prospekcie powinien znaleźć się także plan zagospodarowania przestrzennego sąsiednich działek, informacje czy działka pod inwestycję jest obciążona hipoteką.

W razie jakichkolwiek wątpliwości warto także poprosić o przedstawienie dokumentów na temat informacji o długach czy ewentualnych postępowaniach sądowych prowadzonych przeciwko deweloperowi z Krakowa.  Warto także poprosić dewelopera o portfolio. Jeśli z jakichś powodów deweloper nie będzie mógł lub nie będzie chciał dostarczyć wspomnianych dokumentów, powinno to wzbudzić naszą czujność.

Perełki na krakowskim rynku nieruchomości

Krakowski rynek nieruchomości jest jednym z najbardziej dynamicznych i najdroższych w Polsce. Dlatego też nikogo nie dziwi fakt, że oferty mieszkaniowe są tu bardzo różnorodne, ale też atrakcyjne. Inwestorzy starają się, by ich oferty były jak najbardziej atrakcyjne dla nabywców z różnorodnymi potrzebami mieszkaniowymi. Deweloperzy oferują swoim klientom zarówno miniapartamenty, jak i mieszkania wielopokojowe, a nawet wielopoziomowe. Standard takich mieszkań jest coraz wyższy, bowiem z roku na rok rosną także potrzeby mieszkaniowe nabywców. Coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na lokalizację i metraż mieszkania, ale także na ogólny standard i estetykę inwestycji.

Wszystko to sprawia, że na krakowskim rynku nieruchomości można spotkać naprawdę bardzo atrakcyjne oferty, których na próżno szukać w innych miastach w Polsce. Deweloperzy dbają o to, by lokale te były atrakcyjne zarówno dla młodych ludzi, jak i seniorów, dla rodowitych Polaków, jak i dla obcokrajowców. W Krakowie nie brakuje klimatycznych kawalerek dla singli, jak i większych mieszkań dla dużych rodzin.

Zakup mieszkania od dewelopera na etapie, gdy inwestycja istnieje tylko na papierze

Deweloperzy w Krakowie nie mogą narzekać na brak klientów. Popyt na mieszkania jest tu bardzo duży, dlatego też wielu nabywców decyduje się na zakup inwestycji w momencie, kiedy nie mogą jej jeszcze realnie zobaczyć. Obecnie najczęściej można kupić tzw. dziurę w ziemi. Czy zakup inwestycji na tym etapie jest bezpieczny? Na pewno dużo mniej, niż w przypadku ukończonych inwestycji, jednak takie rozwiązanie ma niewątpliwie także szereg istotnych zalet:

Jednak zakup na tak wczesnym etapie wiąże się także z pewnym ryzykiem. Otóż wynika z niego niebezpieczeństwo upadku dewelopera, ale także niewywiązania się z umowy odnośnie standardu lokalu czy całego osiedla mieszkaniowego. Co więcej, taka inwestycja może zostać po prostu wykonana mało profesjonalnie, a konieczność poprawek deweloperskich sprawia, że korzystanie z nieruchomości przekłada się znacząco w czasie. Dla wielu osób może być to kosztowne i problematyczne. Oczywiście wiele z tych problemów reguluje ustawa deweloperska. Jednak czas, który tracimy w przypadku nierentownych deweloperów, jest po prostu nie do odzyskania.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt