Deweloperzy Warszawa

RSS INVEST Sp. z o.o.

RSS INVEST Sp. z o.o.

besim group sp. z o.o.

besim group sp. z o.o.

WL INWEST

WL INWEST

PROJEKT 1 Sp. z o.o. Sp. k.

PROJEKT 1 Sp. z o.o. Sp. k.

PF Construction sp. z o.o.

PF Construction sp. z o.o.

AM INVEST DEVELOPMENT Michalski Sp.K.

AM INVEST DEVELOPMENT Michalski Sp.K.

Vanguard Properties

Vanguard Properties

Senn Development

Senn Development

ARP INWEST

ARP INWEST

Place Invest

Place Invest

Velitar Home

Velitar Home

SGI Sp. z o.o.

SGI Sp. z o.o.

SodaCity

SodaCity

ADARA BUD sp. z o.o.

ADARA BUD sp. z o.o.

Cornatti Fund Sp. z o.o.

Cornatti Fund Sp. z o.o.

Equilis Poland

Equilis Poland

M61 Sp. z o.o. Sp. K.

M61 Sp. z o.o. Sp. K.

J.M. Inwest Sp. z o.o.

J.M. Inwest Sp. z o.o.

Eiffage Immobilier Polska

Eiffage Immobilier Polska

Space Development

Space Development

Korporacja SEDPOL Sp. z o.o.

Korporacja SEDPOL Sp. z o.o.

ATIDOM

ATIDOM

Home Urban

Home Urban

Revi Kompania Deweloperska

Revi Kompania Deweloperska

Warszawa – miasto europejskie

Warszawa to prawie dwumilionowa metropolia o iście europejskich charakterze. To ośrodek o znaczeniu kontynentalnym, o niesamowitej sile oddziaływania. Centrum polityczne, gospodarcze, kulturalne, akademickie, czy turystyczne. Typowe miasto napływowe, do którego co roku ściągają nowi mieszkańcy, szukający swojego szczęścia w wielkim mieście. Jest to największy organizm gospodarczy w kraju, oferujący niesamowite możliwości oraz atrakcje. Żyje się tu szybko, ale chętnych nie brakuje. Jest to też największy rynek mieszkaniowy w kraju, gdzie w zasadzie nie ma konkurencji. Na tle innych stolic europejskich, również wypada świetnie, niewiele jest miast tej wielkości, które rozrastają się w takim tempie. Porównywalny wielkością Bukareszt może się pochwalić obrotami czterokrotnie mniejszymi.

Warszawa – lokomotywa rynku mieszkaniowego w Polsce

Nigdzie w kraju nie buduje się tyle, co w stolicy. Co roku oddawanych do użytku jest grubo ponad dwadzieścia tysięcy lokali. Budują zarówno mali lokalni deweloperzy, firmy o zasięgu regionalnym czy krajowym, a także najwięksi gracze na rynku europejskim czy światowym. Popyt jest ogromny, do miasta napływają rzesze nowych mieszkańców, inwestorzy mają problem z jego zaspokojeniem. Pomimo że nowe nieruchomości powstają w zasadzie na terenie całego miasta. Nawet w ścisłym centrum, tu co prawda coraz trudniej o miejsce, ale atrakcyjne położenie jest na tyle cenne, że opłaca się burzyć starsze budynki, aby w ich miejsce postawić nowe. Najczęściej z segmentu premium, który w Warszawie stanowi istotną część rynku mieszkaniowego. Tutaj, jest on zresztą najbardziej rozbudowany w kraju. Realizowane są projekty najlepszych i najmodniejszych architektów, uznanych w kraju i za granicą.

Dzielnicami, gdzie buduje się najwięcej, jest Białołęka oraz Mokotów. To ostatnia straciła pozycję lidera głównie przez ograniczoną ilość terenów, gdzie można realizować nowe inwestycje. Podobne problemy zaobserwowano w kolejnych na liście Pradze Południe, Woli czy Ursusie. W okolicach Żoliborza, Ochoty, Śródmieścia czy Bielan aktywność deweloperów wyhamowała z tych samych powodów. Nie znaczy to jednak, że nie powstają tam nowe osiedla, wiele innych dużych miast pozazdrościłoby nawet takich wyników. Do tego należy pamiętać o obrzeżach miasta i miejscach takich jak Wawer, Rembertów czy Wesoła gdzie zabudowa ma czasami charakter bardziej podmiejski, ale również są one intensywnie rozbudowywane. Tak naprawdę, łatwiej byłoby wskazać, gdzie w Warszawie nie powstają nowe inwestycje mieszkaniowe i byłaby to chyba tylko Starówka i może ścisłe centrum, gdzie dużo bardziej opłacalne jest budownictwo komercyjne.

Bogactwo oferty warszawskiego rynku nieruchomości

Wybór w zasadzie jest nieograniczony, niezależnie czy szukamy mieszkania, apartamentu, loftu, domu czy willi, wszystko jest w zasięgu ręki. Oczywiście jeśli dysponujemy odpowiednim budżetem. Nie jest tajemnicą, że metr kwadratowy, jest najdroższy w kraju. Szczególnie jeśli jesteśmy zainteresowani segmentem premium. Stanowi on oddzielny rynek, rządzący się swoimi prawami. Apartamenty w najbardziej prestiżowych lokalizacjach, z widokiem na całe miasto, wille o przepięknej architekturze. A wszystko w standardzie wykraczającym daleko poza rozwiązania stosowane przy innych projektach. Materiały najwyższej jakości, nowoczesność oraz luksus. Mówimy tu o poziomie wręcz światowym, nieruchomościach, nad którymi pracowali najlepsi architekci z kraju i zagranicy.

Dla osób szukających czegoś bardziej przyziemnego Warszawa ma cały wachlarz możliwości. W każdej dzielnicy powstają nowe osiedla czy pojedyncze realizacje. Nabywcy mogą wybierać spośród ogromnej ilości ofert i szukać rozwiązania idealnego dla siebie. Bliżej centrum, ze spacerową odległością od Pałacu Kultury, czy bardziej na uboczu, gdzie tempo życia jest nieco mniejsze. Niezależnie od wyboru, jednego możemy być pewni, w Warszawie buduje się z rozmachem i w zgodzie z najnowszymi trendami. Stosowane są nowoczesne rozwiązania, dba się o odpowiednią jakość użytych materiałów oraz komfort życia mieszkańców. Konkurencja jest ogromna, deweloperzy starają się sprostać nawet najbardziej wybrednym gustom oraz wywalczyć dla siebie jak najlepszą pozycję na miejscowym rynku. Inwestycje realizowane w stolicy posiadają kilka cech wspólnych, bez których trudno sobie wyobrazić życie w tym mieście. Przede wszystkim są to podziemne garaże oraz miejsca postojowe dla gości. Ograniczona ilość miejsc parkingowych to bolączka, którą zna każdy mieszkaniec metropolii. Kolejnym aspektem jest infrastruktura, oraz mała architektura typu place zabaw, ławeczki czy roślinność. Każde takie udogodnienie jest na wagę złota. Ważna jest również lokalizacja i dostęp do komunikacji publicznej, a w szczególności metra, które bardzo usprawnia poruszanie się po mieście. Nieruchomości zlokalizowane przy stacjach metra są bardzo pożądane przez nabywców, co ma oczywiście swoje odzwierciedlenie w cenie. Popularne są również osiedla zamknięte, co nie jest bez znaczenia dla komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców.

Perspektywy dla warszawskiego rynku pierwotnego

„Deweloperzy Warszawa”, wystarczy wpisać to hasło do wyszukiwarki internetowej, aby przekonać się jak bogaty i rozwinięty jest rynek pierwotny w stolicy. W kraju nie ma sobie równych, a na kontynencie konkuruje tylko z największymi. Warszawa to największy ośrodek gospodarczy w Polsce, jedyna metropolia o światowym formacie, ogromny organizm, który ciągle się rozrasta i nadal ma potencjał na dalszy rozwój. Pamiętać należy bowiem, że tak naprawdę miasto nie jest rozbudowywane, a odbudowywane. Jego tragiczna historia jest przyczyną, dla której można znaleźć wolne miejsce w centrum pod budowę wieżowca lub stawiać osiedla nie tylko na przedmieściach. Również dlatego jest to miasto niezwykłe na skalę światową, o czym świadczy, chociażby fakt, że Starówka ma zaledwie 60 lat. Oprócz tych dramatycznych okoliczności, które ukształtowały obecny wizerunek miasta i nadały mu charakteru, szalenie istotna jest funkcja, jaką pełni. Jest to ośrodek przemysłowy, usługowy, akademicki turystyczny oraz kulturalny. Miasto, do którego co roku przybywają nowi mieszkańcy, skuszeni wizja lepszego życia.

Baza mieszkaniowa musi się stale powiększać, aby sprostać nieograniczonemu wręcz popytowi. Zauważyli to deweloperzy jak i fundusze inwestycyjne, coraz śmielej zaznaczające swoją obecność w stolicy, wykupując wręcz całe osiedla. Inwestycyjny charakter ma duży odsetek transakcji na warszawskim rynku pierwotnym, lokal w stolicy to dobra inwestycja niezależnie czy mamy zamiar nieruchomość wynajmować, czy traktujemy ją jako lokatę kapitału. Popularność takiego rozwiązania jest tak duża, że ma ono realny wpływ na kształt miejscowego rynku mieszkaniowego. Przed warszawskim rynkiem pierwotnym stoi kilka poważnych zagrożeń, jak chociażby malejąca ilość gruntów pod zabudowę. Mimo to nie można mówić o perspektywie jakiegoś zastoju czy zapaści. Naturalną koleją rzeczy będzie przenoszenie się aktywności deweloperów dalej od centrum, w kierunku obrzeży miasta. Warszawa będzie po prostu rosnąć, wchłaniając pobliskiej miejscowości i rozbudowywać się dalej. Jest to proces, jaki trwa już od dawna, może jedynie przybrać na sile.

Warszawa – co przyciąga nabywców?

Oprócz niezaprzeczalnych i oczywistych walorów mieszkania w stolicy magnesem dla nabywców nowych nieruchomości w Warszawie jest jakość miejscowej oferty deweloperów. Buduje się tu nowocześnie, w zgodzie ze światowymi trendami, dbając o komfort i bezpieczeństwo. Wybór rodzaju lokalu też jest nie bez znaczenia, możemy przebierać w propozycjach deweloperów, oferujących mieszkania w blokach, niższych i tych po kilkanaście czy nawet ponad dwadzieścia pięter. Domy wolnostojące na przedmieściach, czy bardzo popularna zabudowa szeregowa, a wisienką na torcie jest rynek premium, apartamenty i wille dla najbardziej wymagających klientów. W Warszawie każdy może spróbować swojego szczęścia, a miejscowy rynek pierwotny pozwoli mu to zrealizować w pięknym stylu.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt