Deweloperzy Wrocław

ALTINN Inwestycje

ALTINN Inwestycje

RKZ Development

RKZ Development

Sky Nieruchomości

Sky Nieruchomości

ZROiP Kazimierz Kubiesa

ZROiP Kazimierz Kubiesa

Almax Developer

Almax Developer

ATOM deweloper

ATOM deweloper

GQ Development

GQ Development

Seven Development

Seven Development

Spectrum Development

Spectrum Development

Modern Homes

Modern Homes

IG Apartments

IG Apartments

Corp Development

Corp Development

Starołęcka Sp. z o.o.

Starołęcka Sp. z o.o.

JN192 Sp. z o.o.

JN192 Sp. z o.o.

INKOM S.A.

INKOM S.A.

K&K Development sp. z o.o.

K&K Development sp. z o.o.

Green Home Development

Green Home Development

CTE SA

CTE SA

Osiedla Rodzinne

Osiedla Rodzinne

Artidom Sp. z o.o.

Artidom Sp. z o.o.

Apartamenty Strachocin Sp. z o.o.

Apartamenty Strachocin Sp. z o.o.

Prodim Sp z o.o.

Prodim Sp z o.o.

Karwiany Park Sp. z o.o

Karwiany Park Sp. z o.o

City Development Łubinowa Park Sp. z o.o

City Development Łubinowa Park Sp. z o.o

Jak wygląda rynek deweloperski we Wrocławiu?

Wrocław jest jednym z najbardziej interesujących miast pod względem mieszkaniowym. Był on niejednokrotnie wyróżniany wśród „Najlepszych miast do życia”. To miasto atrakcyjne nie tylko do codziennego życia. Wrocław jest też interesującym miejscem dla studentów czy turystów. Z racji tego, że zapotrzebowanie na mieszkania we Wrocławiu jest ogromne, nie dziwi fakt, że popyt jest zauważalnie większy niż podaż. Oczywiście deweloperzy robią wszystko, co możliwe, żeby odpowiadać na potrzeby rynku, niemniej jednak deficyt terenów inwestycyjny sprawia, że o atrakcyjną nieruchomość w tym mieście jest coraz trudniej.

Sytuację komplikuje również fakt, że wiele firm deweloperskich we Wrocławiu nie staje na wysokości zadania. Coraz więcej firm z racji tego, że zatrudnia tanią siłę roboczą, ma problemy z terminową realizacją inwestycji. Co więcej, z wieloma deweloperami kontakt jest bardzo utrudniony. Zdarzają się także inne, bardziej poważne nadużycia, takie jak umieszczanie w umowach niedozwolonych klauzul, wykorzystywanie kiepskiej jakości materiałów budowlanych, niewywiązywanie się z warunków umowy. Zatem jak uniknąć takich nieprzyjemnych i kosztownych sytuacji? Jak wybrać najlepszego dewelopera we Wrocławiu?

Deweloper Wrocław – najlepsze firmy w mieście

Lista firm deweloperskich w tym mieście jest naprawdę bardzo długa. Jak wybrać dewelopera we Wrocławiu? Priorytetem jest wybranie odpowiedniej lokalizacji. Jeśli już zdecydujemy, w której części miasta planujemy zakup nieruchomości, można przystąpić do poszukiwań dewelopera. Najbardziej istotne elementy, na które warto zweryfikować to przede wszystkim:

Deweloperzy Wrocław – jakich firm unikać?

Znalezienie rzetelnego dewelopera we Wrocławiu nie należy do najłatwiejszych zadań. Niestety wciąż można spotkać się z nieuczciwymi praktykami, dlatego też należy pozostawać czujnym. Z racji tego, że jest to bardzo atrakcyjny rynek dla inwestorów, a popyt jest większy niż podaż, wiele firm dopuszcza się pewnych nadużyć. Jak zatem unikać ryzyka? Co powinno wzbudzać naszą czujność przy zakupie nieruchomości we Wrocławiu?

Przede wszystkim naszą czujność wzbudzić powinny wszelkie opóźnienia w realizacji inwestycji. Opóźnienie w odbiorze lokalu albo w przeniesieniu własności może generować ponoszone przez kupującego koszty lub powodować utratę zysków. Dlatego też, jeśli uzyskaliśmy informacje, o tym, że firma deweloperska pracuje nieterminowo, lepiej jest zastanowić się nad nawiązaniem współpracy.
Kolejną istotną kwestią jest stosowanie przez dewelopera zapisów w umowach, które są niezgodne z prawem. Klauzule niedozwolone w umowie deweloperskiej, pomimo tego, że są niezgodne z przepisami, mogą sprawić, że dochodzenie praw przez nabywcę nieruchomości już po podpisaniu takiej umowy może być bardzo uciążliwe.

Czujność powinny wzbudzić także firmy, które nie chcą przedstawić danych finansowych dotyczących firmy, czy też oferują słabą jakość budownictwa. Jeśli poprzednie inwestycje realizowane były na niezbyt wysokim poziomie, dobrze jest zastanowić się nad innymi możliwościami.

Oferty deweloperów na wrocławskim rynku nieruchomości

Oferty na wrocławskim rynku nieruchomości są bardzo szerokie. Wciąż realizowanych jest bardzo wiele nowych inwestycji mieszkaniowych w różnych częściach tego miasta. Zainteresowani zakupem domu lub mieszkania mają więc w czym wybierać. Jednak chętnych na zakup nieruchomości systematycznie przybywa.

To, co zasługuje na uwagę to także fakt, że we Wrocławiu spotkać się można także z bardzo atrakcyjną ofertą inwestycyjną. Inwestorzy mogą nabyć tu ciekawe apartamenty, które będą mogli przeznaczyć na cele zarobkowe, np. na wynajem krótkoterminowy. Apartamenty inwestycyjne we Wrocławiu przyciągają więc coraz więcej przedsiębiorców i biznesmenów, którzy chcą z zyskiem zainwestować swój kapitał.

Wśród inwestycji deweloperskich we Wrocławiu dostępne są mieszkania o bardzo zróżnicowanych powierzchniach. Można nabyć tu zarówno mini apartamenty o bardzo niewielkiej powierzchni, jak i wielopokojowe mieszkania o dużej powierzchni. Deweloperzy we Wrocławiu starają się bowiem dopasować swoją ofertę jak najlepiej do potrzeb rynkowych, dlatego też rynek pierwotny we Wrocławiu oferuje mieszkania niemal dla każdego.

Aktualnie Wrocław dzieli się na 48 osiedli. Jednak w świadomości wielu mieszkańców miasto wciąż dzieli się na pięć dzielnic – Stare Miasto, Psie Pole, Śródmieście, Krzyki i Fabryczna. Ceny mieszkań na rynku pierwotnym zależne są głównie od lokalizacji. Zwykle najmniej kosztowne inwestycje znaleźć można w okolicach Oleśnicy, w północno-zachodniej części miasta. Mieszkania najdroższe położone są w obrębie Śródmieścia i Starego Miasta.

Jednak Wrocław ma także wiele innych ciekawych lokalizacji, które kuszą nowych nabywców. Niewątpliwie do popularnych lokalizacji we Wrocławiu należy Fabryczna, Marszowice, Karłowice czy też Huby. Z kolei wzrost zainteresowania obserwuje się w dzielnicach takich jak Kuźniki, Psie Pole, czy Różanka.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt